10 lut 2010

Ogród w wełnianych kieszeniach

Wełniane kieszenie (woolly pocket) to rodzaj oddychających, miękkich i nadających się do łączenia ze sobą w różnych konfiguracjach doniczek. Dostępne są dwa rodzaje kieszeni: pierwsze przeznaczone są do stawiania na płaskich powierzchniach, drugie do wieszania na ścianach - za ich pomocą zrobimy namiastkę ogrodu wertykalnego. Nadają się zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz. Są nieprzemakalne, dzięki czemu nie stanowią zagrożenia dla mebli. Są idealne do tworzenia miejskich ogrodów tam, gdzie nie ma na to miejsca. Wełniane kieszenie są lekkie, składają się na płasko, a to ułatwia ich przechowywanie i transport. Ponadto są ekologiczne - wykonane z przetworzonych butelek plastikowych.zdjęcia: woollypocket.com


Świat oszalał na punkcie ogrodów w kieszeniach latem zeszłego roku (tak przynajmniej wnioskuję po sporej ilości postów na ten temat na zagranicznych blogach w czerwcu i lipcu 2009). Na pewno bardzo pomogła dobrze przeprowadzona promocja - efektowne zdjęcia z nagimi modelkami i modelami oraz spektakularna ekspozycja roślin w kieszeniach w Smog Shoppe w Los Angeles.

Produkt osiągalny jest oczywiście tylko w USA, a ceny raczej nie zachęcają do hurtowych zakupów... Najmniejsza stojąca kieszonka kosztuje 29$, a wisząca 39$. Cennik TUTAJ.

Instrukcja: Jak zrobić żywą ścianę przy pomocy wełnianych kieszeni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz