16 lut 2010

Ogrodowe dziewczyny u Burberry

Do ispiracji zdjęciami z książki “Garden People. Valerie Finnis and the Golden Age of Gardening”, którą tak zachwycałam się w poprzednim poście, przyznawał się Christopher Bailey, projektant brytyjskiej marki Burberry. Zaprojektował on kolekcję ubrań na sezon wiosna/lato 2009 pod tytułem "The Garden Girls". Pojawiły się w niej kolory ziemi: brązy, gliniaste rudości i żółcie połączone z zielenią liści, oliwką mchów i paproci oraz domieszką pastelowego groszku. Do tego odcienie bladego piasku i spłowiałego nieba.
(źródło: telegraph.co.uk)

Ubrania te są romantyczne i trochę staroświeckie. Wywołują nostalgię za dawnymi czasami, kiedy człowiek żył bliżej natury. Z drugiej strony ich monotonna kolorystyka i charakterystyczne kapelusiki na głowach modelek przypominają, jak deszczowe i ponure potrafi być lato w Anglii...

Czy mi się podba? Zdecydowanie tak. Niekoniecznie do ogrodu (szczególnie sandały na wysokich obcasach odpadają), ale na drogę do i z jak najbardziej. Wyglądałoby jeszcze lepiej, gdyby dodać do nich bukiet kwiatów i kosz z warzywami.


Burberry wiosna/lato 2009 "The Garden Girls"
Zdjęcia: style.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz