10 sie 2011

Wyróżnienie

Nie spodziewałam się, że otrzymanie wyróżnienia blogowego może mnie tak ucieszyć, ba, nie spodziewałam się, że kiedykolwiek takie dostanę! A wyróżniła mnie Megi z Drugiej Strony Ogrodu, bloga który regularnie z ogromną przyjemnością czytam. Megi to niesamowicie kreatywna osoba, co przejawia się nie tylko w częstotliwości jej iskrzących humorem notek, ale przede wszystkim w jej pracy (projektuje ogrody) oraz w wystroju domu i sposobie ubierania. Do tego Megi ma duszę społecznika, zielonego rewolucjonisty i edukatora z ogromną wiedzą na temat roślin, czym nieustannie mi imponuje.

Dziękuję Megi!
Zasady udziału w zabawie:
- umieścić u siebie plakietkę
- napisać o sobie 7 rzeczy (u mnie jest 5, bo więcej nie mogłam wymyślić)
- wyróżnić 16 blogerów (u mnie 13)

Bardzo mi się podobała "Gala oskarowa" u Megi, więc zrobię podobnie. Blogi podzieliłam na kategorie, jak na Oskarach być powinno. Kolejność blogów w obrębie kategorii przypadkowa.

MODA:
ANIOMATRONIKA - młoda dziewczyna, która z upodobaniem zajmuje się recyklingiem modowym tworząc oryginalny, minimalistyczno-punkowy styl. Przypomina mi czasy sprzed galerii handlowych, w których trzeba było się nakombinować, żeby się ubrać.

BY UCIEC OD CODZIENNOŚCI - najlepszy w sieci motywator. Autorka ciągle udowadnia, że warto podążać za marzeniami, robić to, co się kocha, wykraczać poza ramy. Ma świetny styl, robi cudowne zdjęcia (m.in. reportaże ślubne), a niedługo otwiera w internecie sklep z autorską biżuterią i ubraniami.

PROLETKULT - rzecz o modzie w kinie. Młoda Niemka w filmach i serialach, szczególnie z lat 60-tych, 80-tych i 90-tych, wyszukuje inspiracje modowe. Robi to z niezwykłą dokładnością, oddaniem - po prostu pasją.

THE TERRIER AND LOBSTER - blog prezentujący najlepsze sesje modowe z najlepszych magazynów na świecie. To stamtąd najczęściej podkradam zdjęcia do mojego działu MODA.

OGRODY:
Moje ogrody - profesjonalne opisy roślin z ogrodu właścicielki oraz relacje z wizyt w ogrodach, na targach i wystawach ogrodniczych. Wszystko opatrzone pięknymi zdjęciami.

Ogród Wrocławski - zapiski ogrodowego fascynata, który oprócz roślin lubi podglądać ptaki oraz opisywać ciekawostki przyrodnicze.

GARDEN BYTES FROM THE BIG APPLE - miejskie ogrodniczki z Ameryki. Zupełnie odmienny ogrodniczy świat.

ŻYCIE:
Interior of soul - pani architekt wnętrz, która robi pięne zdjęcia - chaszcze, trawy, pajęczyny, cerkwie, uliczki - oraz pięknie pisze. Zawsze czekam na notki, w których oprócz obrazów są również słowa, wtedy jest najbardziej inspirująco.

Efekt Halo - filozoficzno-praktyczny blog o minimaliźmie. Autorka opisuje swoją drogę do minimalizmu i jako minimalistka, wskazuje swoje inspiracje filozofią wschodu, literaturą obozową i terapią Gestalt. Oprócz tego czysto praktycznie radzi co zrobić, żeby nasze życie było pełne, wartościowe i szczęśliwe.

Bardzofajny.net - rysunek satyryczny w najlepszym gatunku. Komentarz rzeczywistości inteligentny, trafny i w dobrym guście.

ZDJĘCIA:
THE CURIOUS EYE - czyli rzeczy, które sprawiaj, że mówimy "Mmmm..". Dziwny, estetycznie ciekawy świat pchlich targów, książek, wystaw, warsztatów i ulic. Istna kunstkamera.

THIS IS NOT PORN - blog z nietypowymi zdjęciami znanych ludzi. Na przykład Alice Cooper z Salvadorem Dali, Charlie Chaplin z Albertem Einsteinem czy Benny Hill z Michaelem Jacksonem.

Z POTRZEBY PIĘKNA - cudne zdjęcia wnętrz, aranżacji, ogrodowych kącików. Serce od nich rośnie i gust się kształtuje. Autorka niedawno założyła sklep, w których można kupić piękne przedmioty np. ze Skandynawii.

O mnie:
1. Wbrew temu, co sugeruje tytuł bloga, rzadko chodzę na obcasach i nie mam ani jednej pary ogrodniczek. To tylko gra słów, która zapowiada treść bloga - że więcej tu o inspiracjach grodniczo-roślinnych niż o samym ogrodnictwie.
2. Mój nick saturejka oznacza cząber (Satureja L.) po czesku. Sentyment do tej rośliny pozostał mi po pisaniu pracy magisterskiej. Do dzisiaj suszone ziele cząbru ogrodowego jest moją ulubioną przyprawą do wszystkiego.
3. Myślę, że ogrodnikiem zostałam przez moich rodziców, którzy od dziecka zabierali mnie na działkę i na różne wyprawy w zielone, przez literaturę - Kochanowskiego, Reja i Reymonta oraz z przyczyn filozoficznych, przez Woltera i jego ostatnie zdanie w "Kandydzie": "Trzeba uprawiać swój ogródek" ;-)
4. Przez dwa lata pracowałam jako ogrodkik w jednym z publicznych ogrodów we Wrocławiu, od pół roku mam przerwę, mieszkam w Anglii i oglądam, oglądam, oglądam..:-)
5. Mimo, że jestem w Anglii, nie byłam w tym roku na Cherlsea Flower Show, za późno się zabrałam za kupowanie biletów i już nie było ich w sprzedaży. Wybieram się w przyszłym roku.

4 komentarze:

  1. Bardzo mi miło, dziękuję nie tylko za wyróżnienie, ale i za przemiły opis :)

    OdpowiedzUsuń
  2. dziękuję bardzo za tak miłe słowa:-)nawet nie wiedziałam, że jestem zieloną rewolucjonistką społecznikem:-))) a punkt 5, Chelsea, też mnie dotyczy, niestety;-/// i dobrze, że jest zawsze jakiś przyszły rok:-]

    OdpowiedzUsuń
  3. Gratulacje od wszystkich znajomych ze wsi nad Jarząbkiem. Pozdrawiamy!!!!

    OdpowiedzUsuń