19 lut 2010

Szopa czyli garden shed

Angielskie shed po polsku znaczy szopa. To mało eleganckie słowo kojarzy się z pełnym pajęczyn, zagraconym składzikiem na narzędzia i różne niepotrzebne rzeczy. Jest to kolejny przykład na to, jak różni się nasza kultura ogrodnicza od kultury angielskiej.

Ichni "garden shed" to miejsce przechowywania narzędzi ogrodniczych, doniczek, koszy, rękawic - połączone z altanką wypoczynkową. Zazwyczaj stoi osobno w ogrodzie i wtedy stanowi azyl, namiastkę domu, dlatego w środku mogą znajdować się naczynia, biurko, obowiązkowe fotele.


friendlycottage.blogspot.com


znalezione w internecie


"SHED CHIC" Sally Coulthard z bloga www.zpotrzebypiekna.pl


Czasami jest przy domu lub szklarni, wtedy może mieć swoje ujęcie wody i elegancką umywalkę.


absolutelybeautifulthings.blogspot.com


znalezione w internecie


W każdym z nich powinien być stół do pikowania roślin, układania kwiatów i trzymania na nim artystycznego nieładu z kwiatami w roli głównej.


cityladycountrygirl.blogspot.com i absolutelybeautifulthings.blogspot.com


Czasami zaś jest to tylko jedna szafa, regał lub pojedynczy stół, które pełnią te wszystkie funkcje. I wtedy jest to również garden shed.

Country living Ann Nicholson


znalezione w internecie


www.marthastewart.com


"SHED CHIC" Sally Coulthard z blogu patchworkharmony.blogspot.com


Garden shed jest na tyle istotnym, porządanym i w zamierzeniu stylowym obiektem, że doczekał się conajmniej dwóch albumów fotograficznych na swój temat:
"Stylish Sheds and Elegant Hideaways: Big Ideas for Small Backyard Destinations" autorstwa Debry Prinzing


"Shed Chic: outdoor buildings for work, rest and play" autorstwa Sally Coulthard

2 komentarze:

  1. Mam nadzieję, że u nas będzie podobnie. Będziemy mogły kupić w sklepie ogrodniczym nie tylko nasiona, ale i urocze rękawiczki, wesołe spodnie ogrodniczki, piękne narzędzia, wszystko to co można kupić w angielskim sklepie. I będziemy miały kolorowe domki ogrodnika, nie rupieciarnie jak często teraz bywa.

    OdpowiedzUsuń
  2. Własnie kupiłam ,, Perfect English Cottage ,,- Ros Byam Shaw z fotografią takiej szopy. Jest to na tyle inspirujace ze postanowiłam swoją szope w ogrodzie / duzą , drewnianą/ zaaranzować w podobny sposób. A juz ją miałam rozebrać... Twój post jest bardzo pomocny i inspirujacy również. Serdecznie pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń